► هیچ سایتی به جز درگاه اینترنتی بانکها مجاز به دریافت اطلاعات محرمانه کارت از قبیل شماره کارت، رمز، کد اعتبارسنجی CVV۲ و تاریخ انقضاء کارت نیستند.

پرداخت های اینترنتی سیستم با همکاری بانک ملت انجام می پذیرد و این درگاه به سیستم شاپرک متصل بوده و از گواهی SSL نیز برخوردار است بنابراین قبل از وارد کردن 4 پارامتر اصلی کارت بانکی از صحت هدایت به آدرس ذیل اطمینان حاصل نمائید:

https://bpm.shaparak.ir

 - آدرس فوق با https شروع شده، bpm مخفف یا سرنام عبارت "به پرداخت ملت" و در نهایت دامنه ملی شاپرک shaparak.ir از مشخصه های آدرس اینترنتی درگاه می باشد.

در صورت بروز هرگونه اختلال حین فرآیند پرداخت اینترنتی که منجر به نمایش صفحه خطا روی مرورگر شده، پنجره مرورگر را بسته و مجدداً تلاش شود با اینکار امکان برگشت به صفحه قبل از طریق Back مرورگر و مشاهده فیلدهای از قبل تکمیل شده از بین خواهد رفت.

توصیه اکید می شود به هنگام ورود اطلاعات در درگاه پرداخت اینترنتی بانک به جای استفاده از صفحه کلید و تایپ اطلاعات صرفا از صفحه کلید مجازی تعبیه شده استفاده شود.

پس از تکمیل اطلاعات کارت در صفحه درگاه بانک با کلیک بر روی دکمه پرداخت کادری ظاهر خواهد شد که جهت تکمیل عملیات پرداخت می بایست دکمه Continue را مطابق عکس ذیل کلیک نموده تا جهت تائیدیه نهایی و دریافت کد پیگیری به سایت بازگردید . با cancel کردن کادر پیغام security warning انتقال به صفحه سیستم انجام نشده و تراکنش انجام نخواهد گرفت.

از پاسخگویی به ایمیل و پیامکی که حتی به ظاهر از سوی بانک ارسال شده و از شما مشخصات و جزئیات کارت بانکی را درخواست می نماید جداً اجتناب شود.

قویاً توصیه می شود از مکان های عمومی ارائه دهنده خدمات اینترنتی مانند کافی نت ها، مراکز اینترنت، دانشگاه ها و سایر محل های نامطمئن، برای استفاده از خدمات بانکی اینترنتی استفاده نشود.

تنها زمانی از اتصالات بی سیم  استفاده شود که کاملا از امنیت ارتباط اینترنتی حصول اطمینان شده باشد.

ترجیحاً از مرورگرهای گوگل کروم  و یا فایرفاکس استفاده نمایید و مرورگر خود را همواره به روز نمایید.